Pohádkově ledové Pustevny 12.-27.1.2019

Navštivte rodinný Penzion U Čápa v Příboře a vydejte se na Pohádkově ledové Pustevny od 12.-27.1.2019 – VSTUP ZDARMA

Náš penzion se nachází necelých 20 minut jizdy autem od nástupní stanice lanovky a při ubytování 2 a více nocí můžete využít naše malé soukromé wellnes s vířivkou a finskou saunou a pochutnat si na skvělém jídle v naší stylové Restauraci U Čápa.

Pustevny v zimě, to nejsou jen upravené sjezdovky a běžecké stopy. V zimě je ozdobí také tradiční galerie ledových a sněhových soch.

Výtvory sochařů, které berou dech, vyvolají radost a úsměv na dětských tvářích, upoutají pozornost dospělých, zde můžete mít „na dosah“. Kromě ledového umění na vás čeká také bohatý zábavný program pro děti, bobování, sáňkování, jarmark a oblíbený výlet na Radhošť s překrásnými výhledy na celé Beskydy. Tak vezměte rodinu a stavte se!

 
První zmínky o tvorbě ledových soch sahají až do roku 600 před n. l. do Číny. Později někdy kolem roku 1600, zase v Číně, místní rybář vyrobil ledové lucerny pro osvětlení v zimních měsících. Současné ledosochařství se už posunulo o míle daleko, a tak i na Pustevnách bude možné obdivovat, co vše jde z ledu krásného vytvořit.


Sochy se budou vytvářet přímo na horách, návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost přihlížet, jak z neforemných kvádrů vznikají umělecká díla. Na sochy v nadživotní velikosti z čirého ledu, ledovou stěnu vzkazů, ledový bar a královský ledový trůn. Celá galerie ledových soch bude krásně barevně nasvícena.